• Cumartesi, Haziran 23, 2018

Azmettirici Bahçeli

ahmetacar
Genç Türk
Mart13/ 2017

Geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkan Adayı Dr. Sinan Oğan, İstanbul’da konuşmacı olduğu bir konferansta saldırıya uğramıştı. Oğan’ın önünde duran kürsüyü deviren kişi “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” diye slogan attı. Buraya kadar her şey normal diyebilirsiniz. Siyasi rakip olarak nitelendirebilirsiniz ama konuya biraz eğilince büyük resmi görebiliyorsunuz. Sinan Oğan’a yapılan saldırıyı öncelikle devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı, saldırıyı “protesto” olarak yorumladı ve Sinan Oğan’a “Şimdi sinirlisiniz sakinleşince tekrar okuyun, anlamazsanız tekrar okuyunuz” diye etik değerlerden uzak bir açıklama yaptı.
Yapılan saldırıya Bahçeli’nin yorumu manidardı: “Ülkücü hiçbir işi yarım bırakmaz.” Bahçeli, saldırganı “işini yarım bıraktığı” için kınamıştı. Peki saldırgan nasıl bir emir almıştı ki işini yarım bıraktı? Oğan’a fiziki müdahalede bulunacakken araya polisler mi girmişti yoksa öldürmesi mi emredilmişti? İşin “ilginç tarafı” saldırgan bir hafta önce Meclis’te MHP milletvekillerini ziyaret etmiş hatta –Meclis’teki oylamada pulları toplayan vekil- İstanbul milletvekili Arzu Erdem’le fotoğraf çektirmişti.
Devlet Bahçeli kameralar önünde “Ülkücü hiçbir işin yarım bırakmaz” diyerek taraftarlarına âdeta emir verdi. MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve ihraç edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ referandum çalışması için gittiği Mersin Silifke’de Bahçeli taraftarları tarafından saldırıya uğradı. Ümit Özdağ “Saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı oraya açık bıraktılar Bu Bahçeli’nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur” dedi.
Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan kişiyle işbirliği yapan Bahçeli, belli ki “hayır”cıları “ağabeyi” gibi terörist görüyor.
PKK’lı teröristlere gücü yetmeyen, Meclis’te teröristlerle koyun koyuna olan bay bilge lider dişini vatanseverlere geçirmeye çalışıyor; ama yemezler! Türk siyasi tarihine kare bir leke olarak geçeceksin bay bilge lider! Koltuğunu korumak için yaptığın pazarlık çökecek ve ne yaparsan yap artık o koltukta gerçek milliyetçiler oturacak!
Ahmet Acar


Bu yazı 176 kez okundu.

Genç Türk
SON EKLENENLER