• Perşembe, Haziran 21, 2018

Binali Acil’den elini çek!

okan2
Okan İşbecer
Temmuz18/ 2016

Binali, geçtiğimiz gün AKP grup toplantısında sağlık sektöründeki ilerlemeyi anlatıyor: “AK Parti iktidarında sağlıktaki memnuniyet oranı yüzde 70’in üzerine çıktı. Beş yıldızlı otel konforunda hastaneler inşa ettik, ediyoruz.” (Sanırım burada Emine’nin ortağı olduğu ya da Ethem Sancak’ın kurduğu hastane zincirlerini kastediyor) “Acil servislere bayramda vatandaşlar gidiyorlardı, niçin gidiyorlardı kız bakmaya gidiyorlardı. Oğlunu kızını evlendirmek için gidip oralarda dostluklar kuruluyor, yuvalar kurulmak için ziyaretler yapılıyor. Acil servis sadece tedavi etmiyor, yuva kurmak için hizmet veriyor.” Seçim zamanı olsa bu cümlenin hemen arkasından “Her Acil Servise Bir Esra Erol” sloganı gelirdi. E madem insanlar artık acil servise izdivaç için gidiyorlar, bari tam olsun öyle değil mi? Tam AKP kitlesine uygun bir slogan olurdu doğrusu.
Adama düşük profilli dedik öldürdü. “Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kımıldamaz” düzeyi bundan iyiydi. Gerçi Davutoğlu, Binali’nin “Ben girsem ahlakım bozulurdu” dediği Boğaziçi’nden mezundu. O kadar da fark olsun değil mi?
Acil serviste kız bakmak nedir ya? Memlekette her yer bitti bir tek acil servis mi kaldı dostluk kuracak, akrabalık kuracak? Bu nasıl bir kafadır? Diyelim ki, son bir yıldır bu ülkede binin üzerinde insana olduğu gibi, bir canlı bombanın hedefi oldunuz. Üzülmeyeceksiniz, korkmayacaksınız, hatta sevineceksiniz! Niye mi? Çünkü ölürseniz cennetliksiniz, etrafınızdan huriler eksik olmayacak. Ölmezseniz, götürüleceğiniz acil serviste, sağa sola bakarak bulacağınız bir kızla cenneti bu dünyada yaşayabilirsiniz. Bu mudur yani?
Binali’de de çok kabahat bulamıyorum aslında. Ne de olsa kendisi, Dolmabahçe’deki çalışma ofisinin penceresinden Kadıköy vapurundaki genç kızların etek boylarını ölçen adamın atadığı biri, layık olmaya çalışıyor bir yerde. E kitle de müsait ha deyince çiçek çikolata acil servise yığılmaya. Daha ne olsun.


Bu yazı 89 kez okundu.

Okan İşbecer
SON EKLENENLER