• Perşembe, Haziran 21, 2018

Düz Dünya: AK Gençlik ibret alsın!

ozan
Genç Türk
Eylül11/ 2017

Aslında adı önemsiz. Ama artık kamuoyuna mal olduğu için yazalım: Tolgay Demir. Muhtemelen bu yazıdan sonra da önemsizliğini korumaya devam edecektir. 1986 doğumlu Tolgay, AKP’nin Fatih İlçe Gençlik Kolları’nda Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı sıfatıyla görev yapıyor. AKP’nin gençlik kolları ortalamasının çok altında bir yaşta kim bilir ne ağır sorumluluklar taşıyan Tolgay, gençliğinin, körpeliğinin kurbanı olup Fatih AK Gençlik sayfasına “Düz Dünya Teorisi” diye bir makale koydu ve bir anda sosyal medyanın eğlencesi haline geldi. Sosyal medyada insanların kendisini alaya almasının birçok sebebi vardı.
Öncelikle, yazdığı “şey”e makale demenin imkânı yok. Hemen her cümlesi yazım ve dilbilgisi yanlışlarıyla dolu. İçeriği ise, kötü bir çorbadan ibaret. Peki, bilimsellikten hiç nasibini almamasından daha kötü olanı ne mi, dersiniz? İntihal metinlere hakaret derecesinde kopyala-yapıştır olması. Zaten kısa süre içinde tüm bu çiziktirmenin, Dave Murphy adında Britanyalı profesyonel bir alternatif yaşam pazarlamacısının Türkçe altyazılı YouTube videolarından aşırıldığı anlaşıldı. Sosyal medyada kopan fırtına işte tam da bu yüzden çabuk dindi. İntihal, AKP’lilerin tipik davranışıydı. Bir AKP’linin bilimsel olmayan bir tezi bile bir yerlerden çalıp çırpması karşısında insan heyecanını yitirmesin de ne yapsın?
Bu arada çok ilginç bir ayrıntıyı paylaşmadan geçmeyelim. Coğrafya, tarih, barınma, beslenme, yaşam felsefeleri gibi doğrulu yanlışlı bir yığın alternatif sunan Dave Murphy’nin çok ilginç bir özelliği var. 6 yıldır kendi idrarını içiyor, yüzüne sürüyor, hatta kendi idrarıyla banyo yapıyor. Çok sağlıklıymış. Ama Murphy, bunu kaynağı belirsiz bir hadise, ayete falan dayandırmıyor. Bizzat deneyip işe yaradığını söylüyor. Her neyse… (Gerçi Tolgay Demir, alıntı yaptığı kişinin adını da bilmez. Flat Earth Society deyip geçiyor…)
AKP’li Tolgay Demir özetle, dünyanın aslında yuvarlak değil, düz olduğunu anlatmaya çalışmış. Yuvarlak dünya iddiasında bulunan herkesin de mason olduğunu iddia etmiş. Fakat hızını alamayan Tolgay’a göre, yuvarlak dünya tezini aynı zamanda masonluğun kanlı bıçaklı düşmanı Vatikan ve Cizvit papazları da propaganda ediyormuş. Gerçekte sonsuz bir düzlük olan dünyamız boşluğun ortasında önemsiz bir gezegen olarak gösteriliyor. Böylece insan da sonsuz bir boşluğun içinde sayılamayacak kadar çok galaksinin arasında yine önemsiz bir varlık kabul ediliyor. Böylece CIA, MOSSAD, Bilderberg, CFR, Tapınakçılar, MI6, Trilateral Komisyon vs. cümlesinin şeytanî plânları tıkır tıkır işliyor. Hayatın amaçsızlığı ve sıradanlığı propaganda edilmiş oluyor. Böylece insanoğlu maneviyatından sıyrılıyor. Tabi, yuvarlak dünyayı yutturmak için masonlar boş durmamış ve yerçekimini de uydurmuş. Tabii, evrim teorisi de bu ruhsuzlaştırma operasyonlarının yan projesiymiş falan filan…
Uzun uzun birbirinden absürd örneklerle, güya kanıt yetiştirilen bu tezler aslında Evanjelik Protestanlardan ithal bir tartışma. Evrim karşıtlığı, düz dünyacılık, akıllı düşüşçülük vs… Gelgelelim mesele bu değil. AKP’li başkanları Tolgay’ın yazısını yayından kaldırdılar. Bereket, yıllardır insanlığın hizmetinde olan archive.org’un Wayback Machine hizmeti sayesinde sitenin eski haline ulaşıp Tolgay’ın makalesinden istifade edebiliyoruz. Ancak AKP’nin bu sansür politikası yüzünden Tolgay’ın geniş kitleleri aydınlatma hevesine ket vurulmuş oldu. Garibim Tolgay da tam bir AKP’li geri vitesi ile Hürriyet’e açıklamada bulundu: “İnandığım için değil, ilginç geldiği için paylaştım.” Mason Galileo’nun sinsi taktiğine başvurup “Ben dünya düzdür demesem de düzdür,” diyecek hali yok tabii!
Tolgay Demir, bilimin yalın açıklamaları karşısında duyguları incinmiş, inancı ve maneviyatı kuvvetli bir profil çiziyor. Allah tarafından her insanın bir amaçla yaratıldığına inanıyor. Her ne kadar AKP hükümeti döneminde birkaç tane Türksat uydusu yuvarlak bir gezegen yörüngesine oturtulmuşsa da kendisi iyi kötü bir sorgulama içerisine girmiş ama yazdığı o berbat yazıyı yayınlama hakkı kendi partisi tarafından gasp edilmiş.
Belli ki, dünyanın düz oluşu zeytinin bir Yahudi ağacı oluşu gibi rant potansiyeli taşıyan bir iddia değil. Aksi durumda emin olun, Tolgay Demir AK Gençliğin gururu ilan edilir, rantın büyüklüğüne bağlı olarak belki günlerce gündemden düşmezdi. Hatta eşeğin kulağına karpuz kabuğu kaçırmak gibi olmasın, 90’lardan beri uyduları fırlatan tüm ekipler FETÖ’cü ilan edilir, Türksat’ın kapısına kilit vurulurdu. Yeter ki zararı amorte edecek bir rant kapısı oluşsun. Gerçi, Tolgay Demir bunun da kapısını kendince aralamaya çalışmış. Antarktika’daki buzdan duvarların ötesinde masonların bizlerden gizlediği uçsuz bucaksız arazileri birden fazla vurgulamış. Ama nafile…
Buradan tüm AK Gençlere naçizane tavsiyemiz, Tolgay kardeşlerinden ibret alsınlar ve rant getirmeyen hiçbir konuda tek kelime etmesinler. Ayrıca 35 yaşına kadar zaten hiç konuşmasınlar.
Aman ha!
Bir an için insan olduğunuzu hatırlayıp kafanıza takılan herhangi bir şeyi sorgulamaya kalkmayın. Kola şişesini darağacında sallandırmanın da kola fabrikası açılışında Rabia yapmanın da bir zamanı vardır.
Hiç şüphesiz yukarıdan gelen bir karar vardır. Dünya düzse düzdür, yuvarlaksa da yuvarlaktır. Karıştırmayın.
Ozan Pekgöz


Bu yazı 296 kez okundu.

Genç Türk
SON EKLENENLER