• Cuma, Nisan 20, 2018

#HandeFıratYalnızdır

okan4
Okan İşbecer
Mart13/ 2017

Türkiye’nin geçtiğimiz hafta tartıştığı konulardan biri de Hande Fırat imzalı Hürriyet’in “Karargah Rahatsız” manşetiydi. Manşetin ardından hararetli bir tartışma başladı. AKP’liler de AKP’ye muhalif olanlar da tepkilerini dile getirdiler ve özellikle son zamanlarda gazetecilere hep destek olan sosyal medya kullanıcıları #HandeFıratYalnızdır şeklinde bir başlık açtılar.
Bu durum Türkiye’de son zamanlarda yaşananlarla pek uyuşmuyordu. Çünkü Türk insanı son dönemde basın mensuplarına destek oluyordu. İktidar baskısı nedeniyle muhalif gazeteciler asılsız suçlamalarla tutuklanırken, Türk insanı siyasi görüş ayrılığı gözetmeden gazetecisine, aydınına sahip çıkmıştı. Ta ki Hande Fırat’a kadar.
Tabii bunda en büyük pay elbette ki Hande Fırat’a ait. 15 Temmuz gecesi yaptığı “habercilikle” kendi kariyerini 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrası olarak ikiye ayırmış bir isim Hande Fırat. Attığı manşet de AKP’yi uyarmaktan çok darbe korkusu yaymak ve “evet” oylarının artmasını sağlamak içindi. Eee, Aydın Doğan’ın davası da Hande Fırat için itici bir etken olmuştur.
Zaten AKP’nin referandum propagandası üç maddeden oluşuyor: Darbe, terör ve ekonomi. Her gün biriyle tehdit ediliyoruz.
Hal böyle olunca Hande Fırat iki tarafın da tepkisini çekti. Netice itibariyle Hande Fırat’ın “evet” için atmaya çalıştığı bomba elinde patladı ve Fırat da her yandaşın bir gün AKP tarafından satılacağı gerçeğiyle tanışmış oldu. Attığı manşet ile ilgili soruşturma açıldı.
Türkiye, tarihinin en karanlık günlerinden geçerken, tarih iktidar kanatları altında milleti karanlığa sürükleyenleri de, dört duvar arasında bile millete ışık olmaya çalışanları da yazacak. Kimileri kirli bir mendil gibi kullanılıp atıldığıyla hatırlanacak, kimileri de vicdanları, onurları ve şerefleriyle…


Bu yazı 339 kez okundu.

Okan İşbecer
SON EKLENENLER