• Cuma, Şubat 23, 2018

Hani terör bitiyordu?

okan3
Okan İşbecer
Temmuz17/ 2017

16 Nisan Referandumu’nun AKP açısından en önemli propaganda aracı şehitler ve terördü. Kendilerinden olmayan herkesi “terörist” olarak nitelendiren AKP’liler, bugüne kadar terörle kendileri içli dışlı değilmiş gibi, bir anda terörü bitirmekten falan bahsetmeye başlamışlardı.
Türkiye’nin son 15 yılına baktığınız zaman seçimler ve terör arasında bir ilişki olduğunu görürsünüz. Seçim zamanı azalan terör, seçim öncesi ve sonrası ise azar. Bu terör ile AKP arasında bir konsensustur. En yakın örnek olarak 7 Haziran ile 1 Kasım arasını hatırlayın. 7 Haziran’daki seçimde AKP tek başına iktidar olmaya yetecek oyu alamayınca, terör bir anda azmış, neredeyse her gün onlarca vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör olayları başlamıştı. Çünkü o seçimler AKP için veya Tayyip Erdoğan için bir nevi Başkanlık ön seçimiydi. AKP’nin 1 Kasım sloganı Akit gazetesinin manşetindeydi: “Ya Başkanlık Ya Kaos”. Daha önce de “400’ü verin bu iş huzur içinde çözülsün” diye tehdit etmişti şimdiki AKP Genel Başkanı. Önce huzurumuzu kaçırdılar, sonra da ölümü gösterip AKP’ye razı etmeye. Ama Türk milleti ne AKP’ye ne de teröre razı gelmediğini gösterdi. AKP hezimetini önlemek için YSK’yı bile hilelerine alet etmekten çekinmedi. Referandum bitti, AKP Genel Başkanı istediğini kağıt üzerinde aldı ama bakıyorsunuz terör yine artmaya başladı.
Son iki ayda meydana gelen PKK saldırılarında 70’i aşkın asker ve polisimizi şehit verdik.
Şimdi soralım sayın dünya liderine ve dünyanın kıskandığı ekibine, hani referandumu kazandığınızda bu ülkede terör bitecekti? Bitti demekle bitmiyormuş değil mi? Hoş bitseydi o daha da kötüydü. Bir sözünüzle bitirebilecektiniz madem bugüne kadar bu kadar insanın ölmesine niye göz yumdunuz?


Bu yazı 43 kez okundu.

Okan İşbecer
SON EKLENENLER