• Cumartesi, Mayıs 26, 2018

Kampüste Terörist İstemiyoruz!

pkk-üniversite
Genç Türk
Ocak25/ 2015

5 Mayıs 2003 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Atatürkçü öğrencilere yönelik saldırılardan günümüze; üniversitelerde değişen pek bir şey yok. PKK terör örgütü polis koruması altında üniversitelerde örgütlenmekte, kendisi gibi düşünmeyen öğrencilere yönelik linç girişimlerinde bulunmaktadır. İhanet açılımına boyun eğen üniversite yönetimleri PKK’lı öğrencileri koruyup kollarken, Atatürkçü-Milliyetçi öğrencilere yönelik büyük bir baskı kurulmaktadır. Anadolu’nun dört bir yanında maddi zorluklar çekerek okumaya çalışan on binlerce öğrenci varken, PKK’lı öğrenciler ihanet açılımını “burs açılımı” olarak görmekte ve maddi açıdan desteklenmektedir.

PKK’nın gençlik örgütünün ya da onlara yakın grupların üniversitelerde örgütlenmesi demokrasi maskesi ile bizlere kabul ettirilmek isteniyor. PKK’lı öğrencilerin demokrasi gibi bir derdi hiçbir zaman olmamıştır. Terörün olduğu yerde demokrasinin “d” harfinden bile söz edemeyiz. Fakat, ceplerini aydınlatmak dışında hiçbir derdi olmayan aydın kılıklı bazı kişiler terör örgütünü demokratik bir örgüt olarak sunmaya çalışmaktadır. Bu kişilerde vicdan olmadığını biliyoruz, ancak yine de kendilerine Serap Eser’in son anlarını izlemelerini tavsiye ediyoruz. 16 yaşında gencecik bir kızın yakılması ile demokrasiyi nasıl bağdaştıracaklarını merak ediyoruz.

Üniversiteler terör örgütlerinin batı illerinde örgütlenebilmek için sığınabildikleri tek limandır. Bu limanın dışında kendilerine hayat imkanı ve örgütlenme şansı bulmaları imkansızdır. PKK’nın üniversite örgütlenmelerine vurulacak darbe, örgütün hayat damarlarından yoksun kalmasına sebep olacaktır. Uğur Mumcu’nun “Kürt Dosyası” kitabında belirttiği gibi; PKK, devletin verdiği bursları kullanarak Ankara Üniversitesi’nde doğmuştur. İşte bu sebeple PKK’yı önce kampüste sonra dağda yok etmeliyiz.

Hep birlikte gür bir sesle haykıralım; kampüste terörist istemiyoruz!

Murat Kaya


Bu yazı 629 kez okundu.

Genç Türk
SON EKLENENLER