• Çarşamba, Ekim 18, 2017

Odatv ve Aydınlık’ın Hulusi Akar savaşı

OKAN4
Okan İşbecer
Mayıs15/ 2017

Hulusi Akar, Perinçek ve çırağı Soner’i birbirine düşürdü. Biliyorsunuz bir süredir Hulusi Akar’ın bir fotoğrafı dolaşıyor ortalıkta. Necip Fazıl, Abdullah Gül ve Fehmi Koru ile İngiltere’de çekilmiş olan fotoğraf, samimi üç lise arkadaşının ilişkilerinin lise bittikten sonra da devam ettiğini gösteriyor.
Genelkurmaycı olan Perinçek’in Aydınlık gazetesi, bu fotoğrafı yayınlamaktan kaçındığı gibi bununla ilgili yazı yazan, aynı zamanda emekli bir asker olan Naci Beştepe’nin de yazısını basmadı.
Çırağı Soner ise hem Odatv’de fotoğrafı yayınladı hem de Naci Beştepe’nin sözcülüğüne soyundu. Önce yakın zamanda Aydınlık’tan ayrılan asker kökenli diğer bir yazar olan Türker Ertürk Odatv’de fotoğrafla ilgili bir yazı yazdı, sonra da Naci Beştepe’nin hem Aydınlık’ta yayınlanmayan yazısı yayınlandı.
Tartışmanın büyümesi üzerine Aydınlık, başyazısında şöyle bir açıklama çıktı: “Sayın Beştepe’ye, fotoğrafın 3 ay önce Aydınlık’a gönderildiğini, servis eden kaynağın cemaat bağlantılı isimler olduğunu tespit ettiğimizi ve TSK’yı yıpratma amaçlı bir kampanyanın habercisi olarak değerlendirdiğimizi ilettik.”
Bunun üzerine Naci Beştepe’nin yanıtı da yine Odatv aracılığıyla geldi:
“Fotoğraf kendilerine üç ay önce gelmiş. Kaynağın FETÖ’cüler olduğu tespit edilmiş.
Kaynak konusunda iddialı olmamalarını öneririm. Mahcup olabilirler.
Fotoğrafın bir operasyon sonrası TSK’ya kampanya için kullanılacağını değerlendirmişler. Üç ay önce Sincar-Karaçuk yoktu. Aydınlık biliyor muydu?
Fotoğraf o dönemde yayımlansa Sincar olduğunda unutulup gitmiş olurdu. Ülkemizde bir konu 3-5 günden fazla gündemde kalmaz. O zaman yayımlamamakla şimdi başlatıldığını iddia ettikleri kampanyaya hizmet etmiş mi oldular?
Fotoğrafı o zaman verenler ‘şu olay sonrası yayımlayın’ diye bir talepte mi bulundular?”
Beştepe’nin soruları da zor sorular, Aydınlık’ın cevaplayamayacağı sorular. Asıl merak ettiğim ise Perinçek ve çırağını bu konuda karşı karşıya neyin veya kimin getirdiği.


Bu yazı 120 kez okundu.

Okan İşbecer
SON EKLENENLER