• Cuma, Şubat 23, 2018

Tayyip Erdoğan basın özgürlüğüne sahip çıktı!

okan4
Okan İşbecer
Temmuz17/ 2017

Duy da inanma dedikleri tam olarak bu olsa gerek. Ben de ilk gördüğümde inanamadım zaten. Tayyip Erdoğan basın özgürlüğüne sahip çıkıyor ha? Kıyamet alameti dedikleri buydu herhalde. Ama bir yanlışlık yoktu. Tayyip Erdoğan gerçekten de basın özgürlüğüne sahip çıkmıştı. Şöyle ki, Bayram Namazı’ndan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan şöyle dedi:
“Basın özgürlüğü diyorlar. Şimdi ben dünyadaki özellikle basın örgütlerine de sesleniyorum; siz neyi bekliyorsunuz, ne güne duruyorsunuz? Şu anda basın özgürlüğü elinden alınan uluslararası bir medya kuruluşunun bir defa faaliyeti engellenmek isteniyor. Buna karşı ne güne duruyorsunuz? Sesinizin çıkması lazım. Sesleri çıkmıyor.”
Erdoğan’ı bu kadar isyan ettiren elbette ki, Türkiye ile ilgili bir gelişme olamazdı. İktidarı döneminde Türkiye’de 170 gazetecinin tutuklu olduğunu ve Türkiye’nin basın özgürlüğü anlamında dibe vurduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bunun mümkün olmadığını anlayabiliyoruz zaten.
Bütün dünya Tayyip Erdoğan’ı basın özgürlüğü için uyarırken Tayyip Erdoğan’ın kulağı üstüne yatıp sonra da Katar medyası için dünyayı ayağa kaldırmaya çalışmasına artık ne diyeceğimi bilemiyorum.
Haberi okuyunca anlıyoruz ki, Tayyip Erdoğan’ı bu kadar isyan ettiren, Körfez ülkelerinin Katar’a ilettiği 13 maddeden biri olan “El Cezire kanalının kapatılması” talebineymiş.
Türk çocukları hain PKK terörüyle, IŞİD terörüyle katledilirken Mısırlı Rabia için gözyaşı döken Tayyip Erdoğan, elbette ki Katar medyasına sahip çıkacaktı, Türk medyasına sahip çıkacak hali yoktu ya?
Görüldüğü üzere, bunların gözünde Türk basının Katar basını kadar değeri yok. Basın özgürlüğü alanında atık bunlardan bir şey beklenemeyeceği ortada. Bu adamlardan kurtulmadan da Türkiye’ye basın özgürlüğü falan gelmez.


Bu yazı 29 kez okundu.

Okan İşbecer
SON EKLENENLER